Blog, który wkaże Ci drogę do osiągnięcia sukcesu

Poznaj naszą redakcję

Wady postawy u dzieci

Rozalia Kowalczyk 2021-07-12 0 komentarzy
Wady postawy u dzieci

Wady postawy można zaobserwować już u kilkulatka. Aby ich uniknąć, warto zwracać szczególną uwagę na takie kwestie, jak sposób siadania dziecka na podłodze czy to, jak stawia stopy podczas chodzenia. Wypracowanie przez dziecko pewnych nawyków ("uciekanie" w bok lub do środka stopy w czasie stawiania kroków, zawijanie nogi podczas zabawy na dywanie pod siebie) może wpływać na kształtowanie się kręgosłupa w nieodpowiedni sposób. Po pewnym czasie taka nieprawidłowa forma utrwala się oraz pogłębia.

Sporo informacji na temat tego, jakie zachowania mogą wywoływać niepokój oraz co należy korygować poprzez próbę zmiany przyzwyczajeń malucha, można znaleźć na stronie internetowej babyfizjo.pl. Pod podanym linkiem funkcjonuje poradnia, gdzie leczy się przeróżne wady postawy u dzieci z Poznania i okolic. Udostępnione wpisy to artykuły opracowane przez specjalistów, co z pewnością zwiększa ich wartość oraz przydatność dla rodziców.

Wybór certyfikowanego i kompetentnego specjalisty, który zdiagnozuje oraz zaproponuje skuteczną pomoc dziecku w postaci odpowiednio dobranej terapii, to konieczność już przy zaobserwowaniu niewielkich odchyleń od normy. Warto pamiętać, że im wcześniej zostaną wdrożone odpowiednie środki zaradcze, tym większa szansa cofnięcia się wady. Nie jest to proces przebiegający błyskawicznie i często trzeba się przygotować na wiele, nie zawsze przyjemnych, sesji z fizjoterapeutą. Mimo to korzyści z przeprowadzonej terapii dziecko z pewnością odczuje w fazie gwałtownego wzrostu, kiedy kręgosłup będzie stanowił zdrowe podparcie dla rozwijającego się organizmu.

Skomentuj wpis