Blog, który wkaże Ci drogę do osiągnięcia sukcesu

Poznaj naszą redakcję

W czym może pomóc coach?

Antonina Jabłońska 2022-09-19 0 komentarzy
W czym może pomóc coach?

Do dobrego coacha warto zgłosić się w wielu przypadkach, może on nawet w pewnych kwestiach zastąpić psychologa, zwłaszcza że te dwie dziedziny w wielu obszarach przenikają się i łączą. Przykład? Coach zaprezentowana pod adresem ogrodprzemian.pl, kierująca swoją ofertę do kobiet, uczy swe klientki pewności siebie, opanowania strachu przed porażką czy asertywności. Problemy w tych kwestiach nieraz każą domyślać się, że niezbędna będzie wizyta u psychologa, ale jest inaczej. Trenerka pomoże wypracować odpowiednie postawy i podpowie, czym kierować się w życiu - szczególnie istotne jest własne zadowolenie, satysfakcja i poczucie własnej wartości, nie można zatem zawsze ustępować czy kierować się tylko dobrem innych.

Duże zasługi skorzystanie z takiej pomocy może też dać na polu zawodowym. Do trenerki często zgłaszają się kobiety niezadowolone ze swojego życia zawodowego, chcące zmienić pracę, ale obawiające się takiego radykalnego kroku czy też pragnące odkryć w sobie potencjał. Ważną częścią tych usług jest również nauka walki o swoje. Mimo iż teoretycznie w Polsce panuje równouprawnienie i w pracy powinno być ono szczególnie przestrzegane, wiele kobiet zauważa, że nie są traktowane sprawiedliwie. Nierzadko nawet zarabiają gorzej mimo że wykonują te same obowiązki bądź bywają mobbowane, ale wydaje im się, że tak musi być i jest to naturalna sytuacja. Rozmowy z trenerką często otwierają im oczy i pomagają uświadomić sobie własne prawa. Przede wszystkim zaś mają na celu wypracowanie odpowiednich postaw i zachowań, by można było walczyć o swoje dobro.

Oczywiście coaching może też oddać wielkie zasługi w kwestii życia osobistego - kontaktów z partnerem, rodziną, przyjaciółmi czy dalszym otoczeniem. Służy nawet wychodzeniu z samotności.

Skomentuj wpis