Blog, który wkaże Ci drogę do osiągnięcia sukcesu

Poznaj naszą redakcję

Na czym polega rekonstrukcja paznokcia?

Roksana Wróblewska 2020-06-23 0 komentarzy
Na czym polega rekonstrukcja paznokcia?

Stopom warto poświęcić więcej uwagi nie tylko w okresie letnim, kiedy dodatkową pielęgnację wymusza chęć założenia sandałów i odsłonięcia palców. Oprócz codziennej higieny nie obejdzie się też bez prawidłowego przycinania brzegu płytki, stosowania dobrze dopasowanego obuwia i szybkiego reagowania, gdy pojawiają się jakieś nieprawidłowości. Problemy ze stopami zwykle wiążą się z infekcjami grzybiczymi i bakteryjnymi oraz z wrastającymi paznokciami – wszystkie te schorzenia pomaga wyleczyć podolog.

Jeśli jednak dolegliwość jest bagatelizowana przez dłuższy czas i dochodzi do uszkodzenia płytki lub do jej rozwarstwienia, nie uda się uniknąć poważniejszej ingerencji. Zwykle w takiej sytuacji po dokładnym zbadaniu stopy i przeprowadzeniu wywiadu specjalista zaleca przeprowadzenie rekonstrukcji paznokcia przy użyciu masy akrylowej. Konieczność taka występuje też, gdy wcześniej wykonano zabieg klinowego wycinania paznokcia. Rekonstrukcja jest bezbolesna i pozwala na zachowanie komfortu chodzenia i pełnej sprawności do czasu aż odrośnie naturalna płytka.

W Bydgoszczy rekonstrukcja paznokcia oferowana jest przez profesjonalny gabinet Podocare Complex. Pacjent zgłaszający się z ubytkiem w obrębie płytki paznokciowej może liczyć na szybkie przywrócenie sprawności i na trwały efekt leczenia. Najczęściej na taki zabieg kierowane są również osoby po urazach mechanicznych lub z paznokciami uszkodzonymi przez grzybicę. Ze względu na to, że zazwyczaj równolegle rozwija się oddzielenie się płytki od łożyska, czyli onycholiza, podolog musi usunąć nieprzytwierdzony paznokieć. Dla uniknięcia ciągłego podrażniania delikatnego łożyska czy to podczas chodzenia, czy kąpieli oraz dla nadania odrastającemu paznokciowi pożądanego kształtu i toru wzrostu stosuje się właśnie akrylowe uzupełnienie.

Skomentuj wpis