Blog, który wkaże Ci drogę do osiągnięcia sukcesu

Poznaj naszą redakcję

Mięśniaki macicy - czy tylko operacja?

Eliza Kowalczyk 2021-12-29 0 komentarzy
Mięśniaki macicy - czy tylko operacja?

Regularnie przeprowadzane kontrole lekarskie pozwalają wykryć już we wczesnym stadium rozmaite choroby układu rozrodczego i wydalniczego, w tym również nowotwory. Częstą diagnozą, jaką słyszą kobiety, są zazwyczaj łagodne formy przerostów w postaci guzków. Choć mięśniaki macicy nie stanowią (w większości przypadków) zagrożenia dla zdrowia, to mogą mieć negatywny wpływ na takie kwestie, jak chociażby płodność lub też regularność cyklu menstruacyjnego. Na szczęście zabieg ich usunięcia można łatwo przeprowadzić, korzystając z prostej, nieinwazyjnej metody, za pomocą radiologii zabiegowej. 

Często wykorzystywana w tym celu jest embolizacja mięśniaków macicy. Jej wykonanie poprzedza dokładna diagnostyka pomagająca wykluczyć, czy dostrzegalne zmiany w obrębie narządu są faktycznie spowodowane przez niegroźny guzek, a nie poważną zmianę nowotworową. Realizator, który ogłasza się na stronie internetowej krzysztofpyra.pl, w tym celu przeprowadza dokładny wywiad z pacjentką oraz dokonuje odpowiednich badań. Jest to konieczne z uwagi na potrzebę wdrożenia właściwego leczenia, a także uniknięcie powikłań. 

Embolizacja to szybki sposób pozbycia się problemu, gdyż nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Poleca się tę metodę szczególnie kobietom w wieku rozrodczym, planującym powiększenie rodziny. 

Skomentuj wpis