Blog, który wkaże Ci drogę do osiągnięcia sukcesu

Poznaj naszą redakcję

Lepiej wybrać podgrzewacz solarny z jedną czy z dwiema wężownicami?

Helena Majewska 2023-05-28 0 komentarzy
Lepiej wybrać podgrzewacz solarny z jedną czy z dwiema wężownicami?

Od kilku lat rośnie popularność instalacji solarnych oraz pomp ciepła. Nie każdy inwestor może sobie pozwolić na stosunkowo drogie instalacje fotowoltaiczne, dlatego firmy zajmujące się montażem takich rozwiązań oferują też prostsze i tańsze systemy, takie np. jak kolektory słoneczne ogrzewające wodę na cele sanitarne. 

Cena tych urządzeń jest przystępna dzięki temu, że wiele z nich produkowana jest w Polsce, ale na zagranicznych podzespołach. Aby system taki był wydajny i skuteczny, trzeba go wyposażyć w odpowiedniej pojemności podgrzewacz solarny, dopasowany do potrzeb gospodarstwa czy firmy. Sprzęt ten wykorzystuje energię słoneczną do podgrzewania wody. Kolektor słoneczny odbiera energię ze słońca i przekazuje ją do płynu roboczego. Najczęściej jest to mieszanka glikolu propylenowego i wody. Przepływając przez rurki kolektora płyn nagrzewa się, po czym oddaje ciepło do zasobnika.

Instalacja taka jest najskuteczniejsza w słoneczne dni, ale dzięki nowoczesnym technologiom zastosowanym podczas produkcji działa też przy zachmurzeniu. Różnej wielkości podgrzewacze oraz inny sprzęt bazujący na odnawialnych źródłach energii, taki jak:

  • pompy ciepła,
  • fotowoltaika,
  • stacje wymiany ciepła,
  • termosyfony,
  • regulatory solarne,
  • systemy montażowe i przyłączeniowe

projektuje, produkuje i sprzedaje firma Sunex S.A. Jest to przedsiębiorstwo działające w branży OZE od kilkudziesięciu lat, opierające swoją produkcję na najlepszych materiałach i podzespołach polskich i zagranicznych. 

Warto dodać, że chociaż przedsiębiorstwo to ma w sprzedaży nieco tańsze i łatwiejsze w montażu podgrzewacze z jedną wężownicą, warto zdecydować się na urządzenie z dwiema wężownicami mające wyższą wydajność. Więcej informacji na ich temat można znaleźć na stronie producenta.

Skomentuj wpis