Blog, który wkaże Ci drogę do osiągnięcia sukcesu

Poznaj naszą redakcję

Jakie pompy ciepła są dostępne na https://nexeon.pl/oferta/pompy-ciepla/pompy-ciepla-gruntowe?

Roksana Wróblewska 2023-06-19 0 komentarzy
Jakie pompy ciepła są dostępne na https://nexeon.pl/oferta/pompy-ciepla/pompy-ciepla-gruntowe?

Obecnie coraz więcej osób chce mieć nie tylko wydajne, ale i ekologiczne źródło ogrzewania, dlatego też dużą popularnością cieszą się pompy ciepła. Co warto wiedzieć na temat tego urządzenia?

Na samym początku należy zaznaczyć, że sprzęt można zastosować nie tylko w domach jednorodzinnych, ale i lokalach usługowych, restauracjach i wielu innych obiektach. Obecnie wyróżnia się kilka rodzajów pomp, mianowicie modele:

  • gruntowe – źródłem ciepła jest grunt. Urządzenie charakteryzuje się wysoką efektywnością działania. Zastosowanie wymiennika poziomego wymaga dużej działki, natomiast sondy pionowe należy umieścić na dużej głębokości (100 metrów),

  • wodne – źródłem jest płynąca, ciepła woda. Są wyjątkowo wydajne, więc mogą stanowić jedyną formę ogrzewania budynku. Urządzenie jest zasilane energią elektryczną, olejem lub gazem. Niestety, koszt inwestycji jest wysoki,

  • powietrzne – pompy dzielą się na dwa typy: powietrze-powietrze (transport ciepła do wewnątrz) oraz powietrze-woda (ciepło transportowane jest do systemu grzewczego i zbiornika z gorącą wodą). Tego typu urządzenie wymaga dodatkowego źródła ogrzewania, które będzie je zastępować w okresie największych różnic temperatury w środku i na zewnątrz.

Na rynku dostępne są także warianty hybrydowe, które łączą w sobie różne rozwiązania. Osoby zainteresowane pompami ciepła mogą odwiedzić stronę internetową https://nexeon.pl/oferta/pompy-ciepla/pompy-ciepla-gruntowe. Firma NEXEON oferuje kompleksowe usługi związane z doborem sprzętu i jego montażem.

Skomentuj wpis