Blog, który wkaże Ci drogę do osiągnięcia sukcesu

Poznaj naszą redakcję

chirurgia stomatologiczna co to jest?

Zofia Pietrzak 2019-05-05 0 komentarzy
chirurgia stomatologiczna co to jest?

Większość stomatologów zaznacza, że zabiegi chirurgiczne na uzębieniu wykonywane są jedynie w uzasadnionych przypadkach, kiedy nie ma już innego ratunku. Podobną taktykę stosuje qdent.pl — klinika stomatologiczna, która od lat zajmuje się nie tylko zabiegami chirurgicznymi, ale również ogólnym leczeniem uzębienia, w tym również jego wybielaniem. Dzięki wspomnianemu miejscu chirurgia stomatologiczna w Warszawie  stoi na bardzo wysokim poziomie.

Lekarze pracujący w tym miejscu na każdym kroku podkreślają, że robią wszystko, aby uzębienie ich pacjentów wymagało jako najmniej interwencji chirurgicznej. Dla nich zabiegi są ostatecznością. W pierwszej kolejności starają się jak najdłużej leczyć zmianę, aby móc zachować uzębienie pacjenta. Lekarze podkreślają również, że stwierdzenie, że jak kogoś bolał ząb, to go wyrwał jest absolutnie nieprawdą. Zęby powinno się leczyć, a nie wyrywać. Ból nie jest absolutnie żadną podstawą do tego, aby pozbywać się uzębienia. Jest jedynie oznaką, że coś złego dzieje się w jamie ustnej pacjenta. 

Podstawą do wykonania zabiegu chirurgicznego w klinice stomatologiczne są zaawansowane stany chorobowe, urazy mechaniczne, które nie pozwalają na odbudowanie zęba, jak i wskazania od ortodonty. Warto mieć na uwadze, że usunięcie zęba wiąże się z jego całkowitą stratą. Nie jest to narząd, który odrośnie. Trzeba o tym pamiętać.  Utrata zęba wywołuje dalsze konsekwencje, którymi może być przesunięcie całego uzębienia, które pozostało w jamie ustnej. Oznacza to wówczas krzywy zgryz, który należy leczyć. 

Skomentuj wpis