Blog, który wkaże Ci drogę do osiągnięcia sukcesu

Poznaj naszą redakcję

Przyczyny i objawy braku energii

Helena Majewska 2019-04-09 0 komentarzy
Wpis

Brak energii przydarzył się chyba każdej osobie i był spowodowany różnymi rzeczami. W przypadku dużego wysiłku fizycznego lub umysłowego, przez brak wystarczającej ilości snu, po stresujących sytuacjach często można zauważyć spadki energii. Czasami wystarczy tylko zjedzenie kawałka czekolady, czyli dostarczenie odpowiedniej dawki cukru, drzemka lub odpoczynek w ciszy. Jednak w niektórych przypadkach żaden prosty sposób nie pomaga, dlatego wtedy warto zbadać organizm i skonsultować wyniki z lekarzem.

Na stronie internetowej polecanego serwisu znajdują się porady dotyczące przyczyn braku energii. Chroniczne zmęczenie może mieć różne źródła pochodzenia. Najczęściej pośród przyczyn wymienia się złe odżywianie, przez co również brak niezbędnych składników odżywczych. Przy ciągłym zmęczeniu warto spożywać posiłki bogate w witaminę B, magnez, żelazo oraz potas. W czasie ciepłych miesięcy może nie być trudności ze znalezieniem produktów pełnych tych elementów, jednak zimą należy szukać dobrego zamiennika, który potrafi dostarczyć wszystkich wyżej wymienionych środków.

E-madame uczula również przed zbyt szybkim tempem życia, które prowadzi do stresu. Sam stres powoduje wydzielanie się kortyzolu. To właśnie przez niego ludzie często narzekają na ciągłą ospałość oraz niski poziom energii. Oczywiście najważniejsze jest to, aby pamiętać, że żadnych porad nie zastąpi wizyta u lekarza, który podejmie się badań oraz oceny Państwa zdrowia. Szczególnie gdy objawy zmęczenia się nasilają, mimo nadchodzącego lata, dobrego odżywiania się i wysypiania.

Skomentuj wpis