Blog, który wkaże Ci drogę do osiągnięcia sukcesu

Poznaj naszą redakcję

Olej z konopii

Karina Zawadzka 2019-07-10 0 komentarzy
Olej z konopii

Rozsądne korzystanie z suplementów diety może przynieść jedynie korzyści. Może być na przykład stosowane w leczeniu niewielkich dolegliwości albo jako profilaktyka przeciw wystąpieniu poważniejszych chorób. Wprowadzenie do diety oleju konopnego pozwala na przykład zdecydowanie zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego, cukrzycy, w efekcie poprawia się też odporność.

Olej z konopi jest produktem bezpiecznym , ponieważ jest to naturalnie pozyskiwany olej roślinny. W największym stężeniu występuje w nasionach konopi indyjskich, a jego skład wyróżnia go na tle innych tego typu produktów. Przede wszystkim zawiera cenne dla zdrowia witaminy: A, K, B oraz E. Każda z nich przyjmowana regularnie poprawia też kondycję skóry oraz włosów, preparat ten może być zatem stosowany jako pomoc dla kosmetyków. Oprócz witamin olej pomoże uzupełnić dietę w niezbędne minerały – wapń, magnez czy cynk, oraz w nienasycone kwasy tłuszczowe.

Olej konopny ma jeszcze jedną ogromną zaletę – zawiera kannabidiol, substancję działającą przeciwzapalnie, przeciwbólowo i rozluźniająco. Może być zatem stosowany również przez osoby cierpiące na dolegliwości bólowe w obrębie kości, mięśni czy stawów.

Dostępność olejków konopnych pozwala na dobranie produktu idealnie do swoich potrzeb. Najlepiej jednak skorzystać z oferty dobrych sklepów zielarskich. Będzie to gwarancją jakości produktu, jak i właściwego jego przechowywania i transportu. Takim sklepem docenianym przez klientów już od lat jest sklep konopieizdrowie.pl. W asortymencie można znaleźć także niezwykle skuteczne kosmetyki z konopi.

Skomentuj wpis