Blog, który wkaże Ci drogę do osiągnięcia sukcesu

Poznaj naszą redakcję

Jaki wybrać syrop na kaszel suchy i mokry?

Patryk Zakrzewski 2019-03-20 0 komentarzy
Wpis

Kiedy pojawia się kaszel?

Zwykle towarzyszy on zapaleniom gardła, krtani, płuc, oskrzeli i zatok (infekcjom bakteryjnym), chociaż pojawia się również przy infekcjach wirusowych (przeziębieniu, grypie). Dotyczy on zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Syrop na kaszel suchy i mokry

Kaszel mokry wynika z nadmiaru wydzieliny w płucach i jest on potrzebny, aby tej wydzieliny się pozbyć. Leki na kaszel mokry wspomagają ten naturalny proces, wzmacniając odruch kaszlu. Należy tylko pamiętać, aby nie zażywać ich po godzinie szesnastej, ponieważ mogą utrudnić spokojny sen w nocy.

Z kolei kaszel suchy wynika z nadmiernego podrażnienia dróg oddechowych. Z biologicznego punktu widzenia nie ma on większego sensu, ponieważ płuca i oskrzela są już czyste. Kaszel suchy potrafi trwać jeszcze przez parę tygodni po zakończeniu infekcji i zakłócać normalne funkcjonowanie oraz utrudniać powrót do pracy czy szkoły. Syrop na kaszel suchy ma za zadanie zakończyć ten proces i przyśpieszyć powrót do zdrowia.

Na stronie Apteka w Sieci występują  środki, które nadają się zarówno do suchego, jak i mokrego kaszlu.

Syropy na kaszel suchy i mokry mają działanie przeciwzapalne i wspierające układ odpornościowy. Zawierają wyciągi roślinne, między innymi:

  • z owoców róży,
  • z kwiatostanów lipy,
  • z porostu islandzkiego,
  • sok z malin.

Syropy są przeznaczone dla dzieci powyżej trzeciego roku życia i dla dorosłych. Stanowią tani i szybki sposób na pozbycie się uporczywego kaszlu, niezależnie od pochodzenia choroby. Sprawdzają się przy infekcjach wirusowych i bakteryjnych.

 

Skomentuj wpis