Blog, który wkaże Ci drogę do osiągnięcia sukcesu

Poznaj naszą redakcję

Jak usunąć grzyb z muru?

Jan Makowski 2019-03-15 0 komentarzy
Wpis

Czy w swoim najbliższym otoczeniu zauważasz elementy, które na przestrzeni ostatniego roku lub kilku ubiegłych lat zasłużyły na pierwszeństwo w kolejce do zabiegu czyszczenia czy drobnego remontu? 

Kłopotliwym w utrzymaniu w dłuższej perspektywie czasu są mury, szczególnie gdy przychodzi im tkwić w miejscach niezbyt nasłonecznionych, wówczas zachodzi zagrożenie zawilgocenia czy też  powstania grzybów. W sukurs powinny Tobie przyjść wszelkiej maści  preparaty grzybobójcze do murów i ścian, które stanowią barierę ochronną. Jedną z firm zapewniających zabezpieczenie budynków przed grzybem i wilgocią jest ISOLIT ze Stalowej Woli. Długoletnie doświadczenie (od dwudziestu siedmiu lat na rynku) oraz stosowanie najskuteczniejszych i najlepszych dostępnych środków pozwalają stawiać czoła najbardziej opornym nieprzyjaciołom w postaci grzybów i wilgoci. Stosując dedykowane specyfiki, rozróżnia się dwa sposoby. W pierwszym przypadku wykorzystuje się poziomą izolację wtórną poprzez grawitacyjną iniekcję preparatu produkowanego na bazie kwasu krzemowego. To, co cechuje ów produkt, to efektywność na bardzo wysokim poziomie, ponadto znakomicie sprawdza się w starych budynkach o nierównej strukturze i nie tylko. Innym z wariantów jest postawienie na nastrzykiwanie krystaliczne będące uzupełnieniem kompleksowej izolacji pionowej. Uwzględnia się ją w procesie osuszania murów i ścian.

Zagadnienie osuszania, ale i usuwania niepożądanych wykwitów jest dość rozbudowane i uzależnione od wielu czynników, toteż warto dzielić się swoimi spostrzeżeniami i wątpliwościami ze specjalistami w danej dziedzinie w celu uzyskania szczegółowych informacji i fachowych porad.

Skomentuj wpis